Mint a szellő simogatása

Kerekes Tünde, Pusztadaróc





Sajnos olyan társadalomban élünk, ahol rengeteg álhír, hazugság vesz körül minket, melyek által szkeptikussá válunk, csak azt hisszük el, amit látunk, megfogunk, fizikai szerveinkkel megtapasztalhatunk…






Beindul bennünk a védekezési mechanizmus, megkeményítjük a lelkünket, fogékonyságát feltételekhez szabjuk, hogy megvédjük magunkat az esetleges


csalódásoktól. Talán azért volt olyan nehéz számomra is néhány gondolatot megosztani veletek a Szentlélek kapcsán. 
Minden, az életemben jelen lévő „csodát” a fizikai szememmel szemléltem mostanság. Gyönyörű, napsütéses május köszöntött reánk, s a májusi simogató szellő megnyitotta a „lelki szemem” is. Az suhant át a gondolataimban, hogy ilyen láthatatlan lehet a Szentlélek is, de mégis érezhetjük felfrissítő, lelkesítő, gyógyító hatását. Hogyan? – tettem fel a kérdést magamban –: a társam csillogó szemei által, az édesanya ölelése által, a barátokkal, családdal eltöltött, meghitt percekben, amikor eszébe jutsz távol élő barátaidnak, a rengeteg csíksomlyói zarándok közösen megélt örömében. Hiszem, hogy ezekben a kapcsolatokban, találkozásokban ott munkálkodik a Lélek, láthatatlanul, de érezhetően. De akkor mégis miért olyan nehéz a Szentlélekről beszélni, miért olyan megfoghatatlan számunkra? Mert túl ritkán csukjuk be a fizikai szemünket, mert mi is „tüzes lángnyelveket” várunk, mert azt hisszük, csak akkor lakik a Lélek bennünk, ha nagy tetteket viszünk végbe, melyeket mindenki észrevesz, meg persze ha mindig zavartalan, boldog az életünk. Engedjük, hogy a Szentlélek „szellője” simogassa bensőnket, hogy látók legyünk a csodákra, fogékonyak gyógyító, erőt adó adományaira, melyeket megérezhetünk, ha életünkbe nehézségek is jönnek. Talán akkor nem kellene minden problémára „látható orvosságot” vennünk, talán több barátság, házasság születne, talán nem kellene lelki sebeket, terheket cipelnünk egész életünkön át…

Nincsenek megjegyzések: